Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG pęcherzyka żółciowego

Proszę o analizę usg. Ściany pęcherzyka o prawidłowej szerokości, nieco silniej wysycone, w świetle pęcherzyka stwierdza się wiele drobnych złogów wielkości do 4mm i cechy zagęszczonej żółci.Lekarz powiedział, że mam jak najszybciej poddać się operacji aby uniknąć powikłań.Dodam, że przebyłem ok miesiąca temu ostre zapalenie pęcherzyka jednak wtedy kamieni nie stwierdzili i kazali czekać z zabiegiem.Czy taka operacja jest konieczna rzeczywiście tak szybko, czasami mam niewielkie bóle
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Tak, trzeba jak najszybciej poddać się operacji. Tak liczne złogi i tak niewielkie w każdej chwili mogą ulec przemieszczeniu zatykając przewodu żółciowe i trzustkowe wywołując np. żółtaczkę mechaniczną, zapalenie dróg żółciowych czy ostre zapalenie trzustki. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia powikłania kamicy pęcherzyka żółciowego. Radzę pilnie poddać się zabiegowi usunięcia pęcherzyka żółciowego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy