USG pęcherzyka żółciowego

Proszę o analizę usg. Ściany pęcherzyka o prawidłowej szerokości, nieco silniej wysycone, w świetle pęcherzyka stwierdza się wiele drobnych złogów wielkości do 4mm i cechy zagęszczonej żółci.Lekarz powiedział, że mam jak najszybciej poddać się operacji aby uniknąć powikłań.Dodam, że przebyłem ok miesiąca temu ostre zapalenie pęcherzyka jednak wtedy kamieni nie stwierdzili i kazali czekać z zabiegiem.Czy taka operacja jest konieczna rzeczywiście tak szybko, czasami mam niewielkie bóle

Tak, trzeba jak najszybciej poddać się operacji. Tak liczne złogi i tak niewielkie w każdej chwili mogą ulec przemieszczeniu zatykając przewodu żółciowe i trzustkowe wywołując np. żółtaczkę mechaniczną, zapalenie dróg żółciowych czy ostre zapalenie trzustki. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia powikłania kamicy pęcherzyka żółciowego. Radzę pilnie poddać się zabiegowi usunięcia pęcherzyka żółciowego.