USG po 12-tu tygodniach

Lekarz wykonał badanie USG po ok 12-13 tygodniach, podając data zapłodnienia z błędem 5-ciu dni. Czy ten błąd jest wiarygodny? Stosunki, jak to się  ładnie mówi, miały miejsce kolo 31 października, data poczęcia jest 3 listopada +- 5 dni, ale dziewczynie potem jeszcze się  zdarzyło być z kimś koło 12-go listopada. Czy tego 12-go listopada można wykluczyć robiąc badanie USG 25-go stycznia? Z góry dziękuje za porady i wskazówki.

Witam serdecznie,

Na podstawie badania usg można określić wiek ciąży. Zatem możliwe jest również oszacowanie kiedy doszło do zapłodnienia. Margines błędu wynosi 10 dni. I w tym czasie doszło do zapłodnienia. Gdyby do zapłodnienia doszło później to ciążą byłaby młodsza co wykazałoby badanie usg.
Pozdrawiam