USG szyi i podejrzenie Hashimoto a odżywianie

Nie zmieściłam się z pytaniem na USG kilka powiększonych węzłów chłonnych bez cech wzmożonego przepływu wzdłuż dużych naczyń szyjnych, największy po lewej stronie o wym.26x4x11mm. Syn ma MPDZ czterokończynowe po operacji (w wieku lat 4) na ścięgna Achillesa. Mam pytanie jaką dietę powinnam stosować dla syna. Czego należy unikać w pożywieniu a czego nie? Proszę Mi pomóc podobno jest to choroba Hashimoto.

Mam rozumieć, że Pani syn choruje również na Hashimoto? W przypadku mpdz dla dzieci ważniejsze jest dbania o to, aby nie doszło do niedożywienia. Proponowałabym zdrową i racjonalną dietę dostosowaną do możliwości Pani syna. Napisała Pani, że jest to postać czterokończynowa - niektórzy moi pacjenci nie mieli problemów z przełykaniem więc mogli praktycznie wszystko spożywać, a Ci którzy mieli problem z połykaniem byli karmieni Sondą lub PEGiem. A czy syn ma padaczkę? Coraz częściej stosuje się u takich dzieci dietę ketogenną.