USG tarczycy i wynik hormonów

Usg tarczycy ciesn 2mm prawy płat 12x19x43, lewy 13x12x38mm, miazsz niejednorodnyi nieznacznie o obnizonej echostrukturze biegunie prawego płata hypoechogeniczne ogniska 10,3 i 4 mm w bocznej czesci płata 5mm po str lewej bez patologicznych ognisk.TSH 3,81 FT3 4,97 ,FT4 12,25Prosze napisac jaki to wynik badan.

Nie zajmę się interpretacją wyników badań laboratoryjnych hormonów bez podania zakresu norm (każde laboratorium z reguły ma inne). Co do opisu USG tarczycy wielkościowo jest w zakresie normy, co do struktury jest ona niejednorodna z pojedynczymi zmianami zwyrodnieniowymi typu torbieli, bardzo małymi. Co do dokładnej analizy wyników i co do dalszego sposobu postępowania musi wypowiedzieć się endokrynolog prowadzący.