Ustalenie wieku ciąży na podstawie miesiączek

Chce wiedzieć w którym moge byc miesiącu ciąży Przy pierwszej ciąży miakam jeden miesiąc okres Teraz ostatni normalny okres miałam 12go lipca Potem przez 47 dni nic a potem plamienia we wrześniu 3go i do teraz nic Nie szlam do lekarza bo mam policystycznosc jajników i brak okresu to normalne zrobiłam testy dwa wyszły pozytywne u lekarza test z moczu tez pozytywny Objawy jakie mam to duże nabrzmiałe piersi brzuch napuchniętypod pępkiem mdłości Który to moze byc miesiąc bo usg mam za 6 tygodni?

Aleksander Ropielewski

W świetle informacji przedstawionych przez Panią bez USG mogę jedynie zgrubnie szacować, który to miesiąc ciąży, dlatego nie jestem w stanie Pani jednoznacznie odpowiedzieć. Pomóc może wynik hCG w surowicy krwi, który też w przybliżeniu określa wiek płodu (tabelka w poniższym artykule).

http://portal.abczdrowie.pl/hcg

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski