Usunięcia martwego jądra

Jestem po wizycie u urologa, który stwierdził, że lewe moje jądro jest martwe i należy je usunąć. Chciałem się zapytać czy jest możliwość zastąpienie od razu amputowanego jądra protezą, czy trzeba odczekać jakiś okres. Jeżeli trzeba zrobić to później to w jakim okresie czasowym po amputacji. Dziękuję.

Witam, jednoznaczna odpowiedz na Pańskie pytanie nie jest możliwa ze względu na brak kompletnych danych co do choroby. Jednakże w przypadku jądra zmienionego martwiczo oczywiście należy poddać się zabiegowi usunięcia go. Dodatkowo w czasie tego zabiegu istnieje możliwość wszczepienia implantu w lożę po wcześniej usuniętym jądrze. Nie powoduje to komplikacji śródoperacyjnych innych aniżeli te które mogą wyniknąć (podkreślam tu słowo mogą a nie muszą) podczas samej amputacji bez implantacji. Należy dopilnować aby fragment jądra tzw. wycinek został posłany do badania histopatologicznego w celu wykluczenia ewentualnych patologii. Reasumując zabiegi te można wykonać podczas jednej operacji. O szczegóły takiego zabiegu należy oczywiście pytać Pańskiego urologa.