Usunięcie części szyjki macicy

3 lata temu miałam usuwaną część szyjki macicy ze względu na CIN II/III.Od pół roku mam krwawienie międzymiesiączkowe (od 10-11 dnia cyklu).Cytologia i kolposkopia wyszły nieprawidłowo,ale histopatologia nie wykazała żadnych zmian.Mam cudownego lekarza,który mówi żebym uzbroiła się w cierpliwość i za jakiś czas ewentualnie powtórzymy histopat.Czy mój problem może być związany z inną dolegliwością czy,biorąc pod uwagę moją historię,raczej nie ma szans?Zakładam,że histopat. jest najdokładniejsza?

Witam! Krwawienia śródcykliczne mogą wiązać się zarówno ze zmianami anatomicznymi w obrębie narządu rodnego (mięśniaki macicy, torbiele jajnika, nadżerki, polipy oraz zmiany cytologiczne szyjki macicy) jak i samymi wahaniami poziomu hormonów. Jeśli znajduje się Pani pod stałą opieką ginekologa, nie ma powodów do niepokoju. Badanie histopatologiczne jest rzeczywiście najdokładniejsze jeśli chodzi o charakteryzowanie zmian na szyjce macicy i należy je powtórzyć za kilka miesięcy.