Usunięcie diastemy u 16-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 16 miesięczną córeczkę, która jak się okazało ma diastemę. W jaki sposób można maksymalnie zminimalizować "szparę" między górnymi jedynkami i kiedy najlepiej takowy zabieg zrobić? Czekać aż wyjdą stałe zęby czy można szybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli diastema jest spowodowana przerpstem wędzidełka górnej wargi - warto je przyciąć szybko. Jeśli nie - wstrzymujemy się i pracujemy raczej nad kształtem i ustawieniem łuków zębowych. Pozdrawiam