Usunięcie jajnika wraz z jajowodem

Mialam usuniety lewy jajnik wraz z jajowodem.prawy jest ale jednak policystyczny. Podobno 70% kobiet tak ma.mialam 2 poronienia. A od 6 lat nie zaszlam w ciaze. Mase ktora mi wycieto wraz z jajnikiem mialam nietypowo w srodku jajnika 8cm.w marcu miala 5cm.podobno skrecala sie. Czy możliwe ze nikt tego przez lata nie widzial na usg j to bylo przyczyna braku zajścia w ciaze? Czy jesli lekarze nie byli pewni co to jest powinnam miec usuniety jajnik?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli była zmiana w jajniku która nie była możliwa do zdiagnozowania w innych badaniach należało usunąć zmianę/jajnik. Zmiany są różne i w różnym czasie mogą pojawiać się w USG więc w tym momencie ciężko jest coś więcej powiedzieć. Sądzę, że w tym momencie konieczne jest wykonanie badań hormonalnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po przeanalizowaniu wszystkich badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.