Usunięcie miazgi i założenie plomby w zębie

Witam, problem- ząb górna 5ka, w lutym założona plomba,po tyg. silny ból, usunięto miazgę wypełniono lekarstwem-nie stać mnie było na lecz.kanałowe, opatrunek trzyma się do dziś-ok.2tyg. temu wystąpił silny ból i obrzęk policzka(ropa?stan zapalny?)zlecono antybiotyk-Klimicin300 1x6h.,i skierowano do chir.stom. po antybiotyku opuchlizna zeszła, lecz u góry nad dziąsłem jest lekki obrzęk przy dotykaniu czuję ucisk/lekki ból,ząb raczej nie boli,chirurg za tydzień chce zęba usunąć zaufać lekarzowi?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.