Usunięcie ósemki z kawałkiem kości

Dzien dobry, Jedna z osemek zostala wyrwana z kawalkiem kosci przytwierdzonej wzdluz korzenia (ok 1 cm). Czy taka sytuacja jest powodem do obaw?

Dzień dobry. Myślę, że raczej nie ma powodu do obaw. Często korzeń jest tak mocno zrośnięty z kością, że pzry ekstrakcji łamie się kawałek wyrostka. Najczęściej goi się to bez żadnych komplikacji. Przy wyrwaniu górnych zębów mądrości trzeba sprawdzić czy nie została otwarta zatoka przynosowa. Jestem przekonana, że Pani lekarz taki test przeprowadził. Serdecznie pozdrawiam, dr Urszula Jarosz