Usunięcie pęcherzyka żółciowego a bulgotanie

Trzy lata temu przeszłam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą tradycyjną nie laparoskopową po której rana goiła się ok pół roku długo ropiała i była bardzo głęboka.Od ok 1 roku często czasem codziennie mam jakby pulsowanie lub bulgotanie czasem jest to takie uczucie jakby ruchy płodu.Mam 52 lata muszę dodać że jestem otyła .Co może być powodem tych dziwnych objawów

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

najbardziej prawdopodobną przyczyną tych dolegliwości ze względu na przebytą operację, mogą być zrosty pooperacyjne. Jednak proponowałabym skonsultować się lekarzem, gdyż nie jest to jedyna możliwość. Dopiero po zapoznaniu się z Pani pełną dotychczasową dokumentacją medyczną, przebytymi badaniami (lub ich wykonaniem jeśli ich jeszcze nie było) można stwierdzić, że niema innych, poważniejszych przyczyn tych dolegliwości.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko