Usunięcie szóstki po leczeniu kanałowym

Witam, 19 listopada (3 tygodnie temu) miałam usuwaną górną szóstkę po leczeniu kanałowym, ponieważ był pęknięty wzdłuż i wytworzyła się przetoka. Szybko rana się zasklepiła i w tym momencie nie czuję w zębodole dużej "dziury", ale boki dziąsła jeszcze się nie zrosły, stąd moje pytanie, czy tak dziąsło już pozostanie zawsze? czy boki w końcu się zrosną i nie będzie tego wgłębienia w dziąśle?

Bez obrazu obecnego stanu po usunięciu zęba nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Najlepiej udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg - być może konieczna będzie plastyka dziąsła ( aczkolwiek zawsze po ekstrakcji dziąsła ulega obniżeniu ).