Ból i nieprzyjemny zapach z ust po usunięciu szóstki

2,5 tygodnia temu miałam usuniętą górną szóstkę. Niestety po tygodniu nadal doskwierał mi ból, stomatolog założył mi opatrunek, w razie gdyby nie przestało mnie boleć miałam wrócić po antybiotyk. Jednak po tej tabletce włożonej w dziurę nic mnie nie boli, jednak w buzi utrzymuje się nieprzyjemny zapach i dwa razy podczas bardzo delikatnego płukania jakbym coś wypłukała, takiego brązowego z tego zęba. Czy wszystko przebiega w porządku? Czy to mógł być skrzep? Po jakim czasie on wypada?

Witam. Wytworzył się tzw. pusty zębodół, który wymaga czasami kilku wizyt, by uległ wygojeniu. Niestety jednym z przykrych jego objawów jest przykry zapach, dlatego potrzebne są wizyty i zmiany opatrunku.

Przyczyną jest "suchy zębodół". Konieczne są dodatkowe wizyty u stomatologa wykonującego zabieg, najlepiej skrwawić zębodół w znieczuleniu aby wytworzył się nowy skrzep.

Najprawdopodobniej zrobił się suchy zębodół. Może on być przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust. Należy zgłosić się do gabinetu celem zaopatrzenia rany. Ważne jest przestrzeganie zaleceń m.in niepalenie.

pozdrawiam serdecznie

Witam!
Prawdopodobnie po ekstrakcji nie uformował się skrzep,bądź został usunięty razem z tamponem.Gojenie w takim wypadku nie przebiega prawidłowo,stąd objawy bólowe!Tabletka dozębodołowa działa p/zapalnie,ale samo gojenie potrwa dłużej niż normalnie,tj.2-4 tygodnie. Myślę,że wszystko przebiega prawidłowo,proszę o cierpliwość... Pozdrawiam.