Usunięcie torbieli a blizna

Witam , w środę (1.07) przeszłam operację usunięcia torbieli . Torbiel miała 10 cm musiałam niestety być rozcinana i pojawiła się blizna . Po jakim czasie mogę zacząć ją smarować maścią , żeby się zagoiła ?

Szanowna Pani!
Pojawienie się blizny w miejscu cięcia chirurgicznego jest rzeczą naturalną. Blina to tkanka łączna, która zespala ze sobą brzegi rany.
Preparaty poprawiające wygląd blizny powinny być stosowane po konsultacji dermatologicznej, wyłącznie na zasklepioną ranę.

Przepraszam!!! Ale jakiej torbieli??? W jaki sposób operowanej??? Jak przebiegała operacja??? JA NIE JESTEM JASNOWIDZEM!!! Nie mogę wiec odpowiadać na pytania , na które nie można odpowiedzieć nie znając szczegółów!!!!! zż