Biopsja mammotomiczna a blizna

Witam, wycięto mi 3 lata temu włókniaka, przy operacji zarażona zostałam gronkowcem, szwy pękły i teraz mam w tej miejscu paskudną, wypukłą bliznę 1,5cm x 3 cm. Guzek odrósł i lekarz będzie za tydzień przeprowadzał u mnie biopsję mammotomiczną, chciałabym nic nie czuć i zasnąć ale lekarz odmawia nie wiem dlaczego i jeszcze jedno pytanie.. Czy biopsję da się zrobić przez tak grubą bliznę ? Lekarz wspomniał coś o rekonstrukcji ale ani słowa o usunięciu blizny a na tym mi też bardzo zależy.

Trudno odpowiedzieć nie widząc blizny i nie znając szczegółów historii choroby. Wydaje się, że powinny być jakieś możliwości korekty. Radzę zasiegnąć porady chirurga z doświadczeniem w chirurgii piersi

W Pani informacji jest zbyt wiele niejasnych informacji!-nie mogę więc odpowiedzieć konkretnie! Proponuje naciskać lekarza prowadzącego , czy przyszłego operatora , aby wyjaśnił szczegóły!!! zż