Czy po biopsji mammotomicznej można nosić dziecko?

Czy po biopsji mammotomicznej można nosić dziecko które waży 6 kg? Minęły 2 doby od biopsji i nic niepokojącego się nie dzieje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

po wykonaniu badania, jakim jest biopsja mammotomiczna, należy zastosować się do wszystkich wskazań udzielonych przez lekarza. Jednym z ważnych środków ostrożności, którego należy przestrzegać po badaniu, jest unikanie wysiłku fizycznego, w tym m.in. zaniechanie dźwigania ciężarów, w Pani przypadku, o ile istnieje taka możliwość, zalecałabym wstrzymać się jeszcze z noszeniem dziecka na rękach przynajmniej przez dzień. W momencie, gdy po powrocie do codziennej aktywności fizycznej, pojawią się jakieś dolegliwości bólowe, powinna się Pani skontaktować z lekarzem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/biopsja-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/czy-biopsja-jest-bezpieczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.