Usunięcie włókniaka ze stanem zapalnym

Witam, Podczas kąpieli przez przypadek urwałem sobie pieprzyka (włókniak). Pieprzyk miał stan zapalny i był mocno czerwony, smarowałem go Banecoinem jednak nie przynosiło to efektów. Niestety przebywam za granicą i w Polsce będę za tydzień. Czy muszę się martwić? Co robić z miejscem po pieprzyku? Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

Witam serdecznie. Każda znamię skórne, które szybko zmienia kształt, kolor zaczyna swędzić lub powoduje stan zapalny wymaga kontroli u dermatologa celem wykluczenia przemiany nowotworowej dlatego po powrocie do kraju sugerowałbym wizytę u dermatologa, a do tej pory oklejanie miejsca po znamieniu opatrunkiem, aby nie dochodziło do jego drażnienia i ułatwiło to jego zagojenie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski