Usunięcie wrastającego włoska a opuchlizna

Wczoraj wieczorem na łydce zauważyłam wrastający włosek, ale go ucięłam. Dziś niestety pojawiła się twarda, zaczerwieniona opuchlizna o średnicy około 5 cm i noga boli w tym miejscu (dyskomfort także podczas chodzenia). Co mogę z tym zrobić? Na razie przemywam tylko naparem z rumianka, w dzień posmarowałam oxykortem.

Szanowna Pani,

Proszę udać się jak najszybciej do lekarza chirurga bądź dermatologa, który usunie włosa i zaaplikuje odpowiednie leki.

Pozdrawiam