Usunięcie znamiona wrodzonego

Mam na ramieniu znamię wrodzone. Jest ono duże. Chciałabym je usunąć. Czy przeszczep do jedyna metoda? Czy można zastosować ekspander? Czy po przeszczepie zostają blizny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zmiana jest naprawdę duża jak najbardziej można zastosować ekspander. Drugą opcją jest przeszczep skóry. Blizna po wygojeniu jest widoczna w znikomym stopniu - zależy to jednak od indywidualnych cech, predyspozycji do gojenia ran. O szczegółach dotyczących leczenia proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem lub chirurgiem.