Usunięcie zrośniętych od urodzenia palców

Mam 20 lat i od urodzenia zrośnięte 2 palce (2. i 3.) u obu stóp. Od zawsze jest to dla mnie pewnego rodzaju kompleks i rozważam usunięcie togo operacyjnie. Czy jest to zabieg niosący duże ryzyko powikłań (moje palce zrośnięte są jedynie skórą, kości są oddzielne), jak długo zazwyczaj trwa gojenie i jak bardzo ten czas może być trudny do narmalnego funkcjonowania, czytałam gdzieś nawet o nogach w gipsie... Czy ten zabieg refundowany jest przez NFZ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam młoda damo. Zawsze należy rozważyć korzyści oraz straty. W tym przypadku efekt kosmetyczny przewyższa cierpienie związane z zabiegiem - proszę się nie łudzić - będą. Dodatkowo efekt kosmetyczny jest niepewny. Ja zdecydowanie odradzam rodzicom takie zabiegi u dzieci. Pani sama musi to rozważyć. Dodatkowo mało kto zauważa taki zrost palców w stopach. Jedynym mankamentem jest to iż nie zostanie Pani mistrzynią w pływaniu - taki palcozrost działa jak doping. Zabiegi takie wykonuje chirurgia dziecięca, lecz u Pani pozostaje tylko plastyczna. Fundusz je refunduje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Urodzenie dziecka ze zrośniętymi palcami

Witam serdecznie mój wnuk urodził się że zrośnięte mieć paluszki dłoni, trzeci z czwartym, chciałam spytać czy kolejne dziecko córki też może mieć tę wadę? Nikt w naszej ani zięcia rodziny nie miał takiej przypdłości
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

To dość rzadki zrost i dziecko wymaga pełnej oceny lekarza genetyka. Na razie nic więcej nie da się powiedzieć. Lepiej rokuje zrost jedno- niż obustronny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bóle zrośniętych palców u stóp

witam mam 24 lata i zrosniete palce 5 z 6 u nogi tam nagle pojawil sie bol podejrzewam ze zle obowie.jest tam taka kuleczka kolo kosci przy nacisku sie ugina a czasem tak jakby tam galareta była skora lekko blyszczy czy to moze byc nerwiak mortona?boli jak nacisne tam stopa lub reka mam tez malego haluksa.ta kulka w spoczynku znika a przy nacisku twardnieje.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty