Usunięcie żyły udowej podczas operacji usunięcia żylaka

Witam. 3 lata temu byłem na operacji usunięcia żylaka, był widoczny na kości piszczelowej i przy kolanie. Przed operacją rozrysowano flamastrem poniżej kolana żyły do usunięcia a po operacji okazało się że na wszelki wypadek usunięto żyłę udową. Na wypisie nie ma szczegółów, a badanie Dopplera nie wykazało nieprawidłowości powyżej kolana. Wiem że w przyszłości żyła ta mogłaby mi się przydać więc skąd taka decyzja lekarza?

Witam
Nie jest możliwe, żeby usunięta została żyła udowa. Jest to żyła układu głębokiego, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Prawdopodobnie została usunięta żyła odpiszczelowa lub odszczałkowa, które najczęściej są niewydolne i dają żylaki.