Usunięty polip w kanale odbytu w znieczuleniu podpajęczynówkowym

Witam Mam mieć usunięty polip w kanale odbytu w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Proszę o informację czy po usunięciu polipa z kanału odbytu szybko dochodzi się do zdrowia? Czy po ustaniu znieczulenia po wykonanym zabiegu towarzyszy mocny ból i czy należy mieć dietę? Czy występują jakieś krwawienia? Dziękuję za odpowiedź.

Tu grają rolę 2 sprawy: związane z zabiegiem i ze znieczuleniem
- pierwsza: przez kilka dni (5-7) mogą się utrzymywać miejscowe dolegliwości bólowe, które należy niwelować lekami, pomocna jest też stosowana lekkostrawna dieta. W tym okresie mogą się pojawiać krwawienia zarówno po wypróżnieniu i samoistne - z reguły o ustępującej tendencji
- druga: znieczulenie wiąże się z "reżimem" leżenia po zabiegu min 8-12h (często w praktyce do następnego dnia) - pozwala to zarówno na przeprowadzenie zabiegu bezpiecznie dla obu stron i dobre zabezpieczenie przeciwbólowe w 1 dobie