Czy operacja usunięcia zespołu szczeliny odbytu, która znajduje się między odbytem a wejściem do pochwy, jak i powstały polip, a także przetoka jest skomplikowana?

Witam, Stwierdzono u mnie przewlekłą szczelinę odbytu i polip odbytu, jak też przetokę, te dwie ostatnie przypadłości powstały w wyniku stanu zapalnego. Mam pytania: 1) Czy operacja usunięcia zespołu szczeliny odbytu, która znajduje się między odbytem a wejściem do pochwy, jak i powstały polip, a także przetoka jest skomplikowana? 2) Czy można wykonać usunięcie tych problemów na jednej operacji? 3) Czy jest duże ryzyko powikłań tak umiejscowionej szczeliny? 4) Czy po usunięciu zespołu szczeliny odbytu, polipa a także przetoki można współżyć z partnerem normalnie? Jeśli szczelina jest niedaleko pochwy? 5) Jak wygląda sprawa naturalnego porodu po wyleczeniu tych chorób? Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi. Jestem załamana swoim stanem, a ze swoim lekarzem nie mogę skonsultować tych pytań, bo czekam długo na wizytę...

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna zarówno konsultacja ginekologiczna i chirurga kolorektalnego po badaniu bedzie można ustalić dalsze postepowanie lecznicze oraz odpowiedzieć na większość Pani pytań