Usuwana skrzeplina z żylaka odbytu

Witam, 3 dni temu miałam usuwaną skrzeplinę z wypadniętego hemoroida. Sądziłam, że po tym zabiegu zapomnę o bólu, jednak hemoroid wciąż wystaje, boli i oczywiście krwawi. O ile krew jestem w stanie zrozumieć (rozcięcie, trudne warunki gojenia), o tyle zastanawia mnie fakt, iż hemoroid "nie schował się" i nadal jest twardy. Czy powinnam już teraz zgłosić się do lekarza ponownie czy czekać, aż rana spokojnie się zagoi?

Konieczna jest ponowna wizyta u chirurga. Nie należy spodziewać się, że w tak krótkim czasie dojdzie do inwolucji naciętego hemoroida. Dolegliwości bólowe w odbycie powinny już następnego dnia po nacięciu i extrapulsacji skrzepliny ulec zdecydowanej redukcji. Jeżeli tak nie jest chirurg proktolog musi sprawdzić czy nie doszło do rozwoju infekcji w miejscu interwencji chirurgicznej, czy nie ma intensywnego krwawienia, czy skrzeplina została usunięta radykalnie. Z moich doświadczeń wynika, że około 25% naciętych hemoroidów ulega wtórnemu samoistnemu zarośnięciu. W pozostałych przypadkach dla uzyskania dobrego efektu (w tym estetycznego) należy wykonać hemoroidektomię sposobem Milligana-Morgana.