Usuwanie rzęs przy zapaleniu oka

Witam,moje pytanie dotyczy wpadających rzęs do oczu.Chodzi o moją 60-letnią mamę,bezustannie wyrywam jej rzęsy pęsetą ale one na nowo odrastają.Wyczytałam gdzieś że powinna usunąć je laserowo (epilacja) lecz gdy dzwonie do klinik luk gabinetów kosmetycznych dostaje odpowiedz że przy oku tego się nie robi.Nie mam pojęcia co robić?Mama cierpi ma non stop zapalenie oka,mieszkamy w Gdyni.Dodam jeszcze że mama była u lekarza okulisty,pani doktor stwierdziła że nie słyszała nigdy o usuwaniu rzęs.

Witam. Rzęsy epilujemy co 6 tyg. u pacjentów z nieprawidłowym ustawieniem powiek. Najczęściej mamy do czynienia z zawijaniem się powieki do wewnątrz. Zmiany te operuje się np w Klinice u prof. Raczyńskiej w Gdańsku.Epilacja laserowa rzęs to ostateczność,ale nie wiem kto u was to możę zrobić.lasery kosmetyczne nie nadają się do tego,mają za duże moce i służą do usuwania grubych włosków np. z nóg.. Można też powiekę kleić plastrem, jeżeli mamie te rzęsy ryją po rogówce.Plastrujemy częściej dolną powiekę, w domu jak nikt nie widzi. Poprawiamy w ten sposób ustawienie powiek/ rzęs w stosunku do rogówki. Pozdarwiam