Uszkodzenie organizmu z powodu kontaktu z azbestem

Witam serdecznie, Od dziecka mieszkałam w miejscowości w której niedaleko mnie była produkcja azbestu.Z informacji lekarza od pluc wiem,ze mam duże pluca.Bardzo proszę o porade jak mogłabym usunąć azbest ze swojego organizmu,do jakiego lekarza udac się aby sobie pomoc,bo często az mam chore gardlo z tego powodu,bo jeśli azbest wypluwal to mam podrażnione.Co moglo zsotac uszkodzone w wyniku wyniszcania mojego organizmu przez azbest,ktore części mozg w jakim stopniu czy komórki w mózgu?.Dziekuje:)

Aleksander Ropielewski

Azbest dostaje się drogą oddechową i zostaje na zawsze w drogach oddechowych ( w wyniku reakcji zapalnej jest "uwięziony" w naszym ciele). Nie dostaje się do mózgu. Jego obecność w płucach zdecydowanie zwiększa ryzyko raka płuca. Najlepszym wyjściem jest czujna i regularna prewencja onkologiczna.