Uszkodzenie po RZS a operacja zastawki mitralnej

Moja mama ma 69 lat jest 2 lata po operacji zastawki mitralnej ma sztuczną zastawkę( uszkodzenie po reumatoidalnym zap. stawów , do tego ma zespół tachy -brady i od roku ma wszczepiony rozrusznik. Operacja na zastawkę nie do końca się udała i w dalszym ciągu jest przeciek okołozastawkowy. Mama bardzo źle się czuje,występują u niej olbrzymie obrzęki k.d. aż do kolan, ma powiększoną wątrobę, nadciśnienie płucne, najmniejszy wysiłek jest dla niej nie do pokonania, musi bardzo często odpoczywać, w n

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani mama powinna zostać niezwłocznie oceniona przez specjalistę kardiologa - najlepiej tego, który dotychczas się nią opiekował. Tak liczne nieprawidłowości wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki oraz modyfikacji leczenia! Być może nawet w warunkach szpitalnych.