Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedomykalność zastawki mitralnej u 30-latki

Witam. od pewnego czasu miałam problemy z sercem, kiedy robiłam badania wyszło, że mam małą niedomykalność mitralną. Chciałam poddać się leceniu, ale lekarz stwierdził, że nie może rozpocząć leczenia ponieważ jeszcze nie rodziłam dzieci. Chciałam zapytać, czy ta choroba jest groźna dla życia i czy mimo wszystko powinnam rozpocząć leczenie ?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czy EKG może boleć?

EKG, inaczej elektrokardiografia, to bezpieczne badanie serca. Ale czy może ono boleć? Na ten temat wypowiada się specjalista - dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Witam. Istnieją ściśle określone wskazania w których podejmujemy się naprawiania wad zastawkowych serca. Leczenia niedomykalności zastawki mitralnej zazwyczaj nie podejmuje się gdy niedomykalność jest niewielka i nie powoduje objawów klinicznych. W przypadku wszczepienia sztucznej zastawki konieczne jest dożywotnie przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych które są bardzo niekorzystne dla rozwijającego się płodu. Takiej konieczności nie ma w przypadku wszczepienia zastawki naturalnej - biologicznej, w związku z czym jeśli odczuwa Pani objawy związane z wadą serca nalezy rozważyć wskazania do wszczepienia zastawki biologicznej.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy