Niedomykalność zastawki mitralnej u 30-latki

Witam. od pewnego czasu miałam problemy z sercem, kiedy robiłam badania wyszło, że mam małą niedomykalność mitralną. Chciałam poddać się leceniu, ale lekarz stwierdził, że nie może rozpocząć leczenia ponieważ jeszcze nie rodziłam dzieci. Chciałam zapytać, czy ta choroba jest groźna dla życia i czy mimo wszystko powinnam rozpocząć leczenie ?

Witam. Istnieją ściśle określone wskazania w których podejmujemy się naprawiania wad zastawkowych serca. Leczenia niedomykalności zastawki mitralnej zazwyczaj nie podejmuje się gdy niedomykalność jest niewielka i nie powoduje objawów klinicznych. W przypadku wszczepienia sztucznej zastawki konieczne jest dożywotnie przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych które są bardzo niekorzystne dla rozwijającego się płodu. Takiej konieczności nie ma w przypadku wszczepienia zastawki naturalnej - biologicznej, w związku z czym jeśli odczuwa Pani objawy związane z wadą serca nalezy rozważyć wskazania do wszczepienia zastawki biologicznej.