Nieistotna hemodynamicznie niedomykalność zastawki mitralnej

Witam Mam 41 lat nigdy nie chorowałam a ostatnio na badaniach okresowych stwierdzili ze mam nadciśnienie skierowali mnie na badanie echokardiografia i stwierdzili u mnie nieistotna hemodynamicznie niedomykalność zastawki mitralnej mogę prosić o wyjaśnienie co to znaczy dla mnie dziękuję

Witam,
stwierdzono u Pani wadę aparatu zastawkowego, jednak jest ona niewielka i nie ma wpływu na funkcjonowanie ogólne serca.
Zazwyczaj niedomykalność o łagodnej fali zwrotnej przez kilka- kilkanaście lat może przebiegać bezobjawowo.
Wskazana byłaby w Pani przypadku stała kontrola kardiologiczna w postaci badania ECHO raz w roku.

pozdrawiam