Wrodzona niedomykalność zastawki dwudzielność a uprawianie sportu

mój syn 13 lat ma wrodzona niedomykalność zastawki dwudzielnej miał badania wyniki dobre , z wyjątkiem podwyższony potas i glukoza 106 tylko, chciałbym wiedzieć więcej na temat tej wady. czy może uprawiać sport ? czy potrzebna jest operacja?Martwię się czy nie pogłębi się ta wada, proszę o odpowiedz. Pozdrawiam .

Witam serdecznie. Łagodna niedomykalność zastawki dwudzielnej sama w sobie nie jest wadą poważną. Jest to jednak zjawisko postępujące i najpradopodobniej z czasem (raczej dłuższym niż krótszym), będzie wymagała zabiegu operacyjnego. Ważna jest również kontrola ciśnienia tętniczego (nadciśnienie powiększa wadę i przyspiesza wystąpienie ciężkich powikłań). Niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć Pani na pytanie, co olno a czego nie. Zrobi to lekarz kardiolog w zależności od aktualnych wyników badań, zwłaszcza wielkości fali zwrotnej w badaniu Echo serca oraz czynności lewej komory. Proszę zapoznać się z tym artykułem.
http://www.interna.com.pl/niedomykalnosczastawkidwudzielnej.htm