Niedomykalność zastawki dwudzielnej u 13-latka

witam , u mojego 13 letniego syna wykryto wadę wrodzona niedomykalność zastawki dwudzielnej , czy jest coś grożnego ? czy jest potrzebna operacja ? czy musi na siebie uważać chodzi o wysiłek fizyczny . Proszę o informacje .Pozdrawiam

itam serdecznie. Łagodna niedomykalność zastawki dwudzielnej sama w sobie nie jest wadą poważną. Jest to jednak zjawisko postępujące i najpradopodobniej z czasem (raczej dłuższym niż krótszym), będzie wymagała zabiegu operacyjnego. Ważna jest również kontrola ciśnienia tętniczego (nadciśnienie powiększa wadę i przyspiesza wystąpienie ciężkich powikłań). Niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć Pani na pytanie, co olno a czego nie. Zrobi to lekarz kardiolog w zależności od aktualnych wyników badań, zwłaszcza wielkości fali zwrotnej w badaniu Echo serca oraz czynności lewej komory. Proszę zapoznać się z tym artykułem.
http://www.interna.com.pl/niedomykalnosczastawkidwudzielnej.htm