Uszkodzony krążek Nuvaring - to możliwe?

Doktor ginekolog nawet nie przyjże się dobrze krążkowi i opinie na jej temat są podzielone. Inny lekarz powiedział mi, że nie jest w stanie nic powiedzieć na temat uszkodzeń krążka. Czy spotkała się Pani Doktor z podobną sytuacją uszkodzenia krążka? Czy jest to możliwe ze producent wypuścił na rynek uszkodzony krążek, który nie może zadziałać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety żadna metoda antykoncepcyjna nie daje pełnej pewności, a na te przypadki "wpadek" składać się mogą takie nieoczekiwane sytuacje, jak ta którą Pani doświadczyła. Choć trudno mi powiedzieć, czy i z jakiej przyczyny krążek jest rzeczywiście uszkodzony, to jego nietypowy wygląd może wskazywać na nie w pełni efektywne działanie.

Myślę, że żaden ginekolog nie ma na tyle doświadczenia w materii uszkodzonych krążków, by udzielić Pani wyczerpującej i pewnej informacji w tym względzie. Jeśli podejrzewa Pani, że krążek jest uszkodzony i może nie następować sekrecja hormonów w odpowiedniej dawce, to proszę go wymienić na nowy lub stosować dodatkowe zabezpieczenie. A jeśli Pani współżyła w okresie stosowania uszkodzonego krążka bez dodatkowego zabezpieczenia - wykonać test ciążowy w 14 dni po ostatnim stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!