Utknięcie w gardle małego fragmentu skorupy kraba

Trzy dni temu jadłem owoce morza. Przez przypadek połknąłem dość Mały fragment skorupy kraba. Niestety chyba utknął mi on w gardle - od tamtej pory czuje go lekko mniej więcej na wysokości prawego migdałka. Czy powinienem cos zrobić czy tez skorupka sama sie rozłoży lub wpadnie w koncu do przełyku? Próbowałem pic dużo wody, przełykać duże kęsy chleba, ale nic to nie dało. Dzis delikatnie zaczęła mnie tez bolec ta sama strona gardła, gdzie czuje ten twardy fragment.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej konieczne będzie jego wyciągnięcie z pomocą pincety.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.