Utrata skuteczności ochrony antykoncepcyjnej

3miesiące biore tab.antyk.1szy miesiąc lekko krwawiłam, lecz teraz krwawienie jest brązowawe i dochodzą do niego lekkie bóle podbrzusza.Jednego wieczoru, zapomniałam zażyć tabletki,zrobiłam to jak wstałam,mineło8-9h.Zażyłam tabl na czczo,poszłam spać, po 3-4h od porannego wzięcia zwymiotowałam.Tego wieczoru wziełam tabl normalnie,następnego również.Kolejnego dnia kochałam bez dodat.zabez.5dni po stosunku wystąpiło w/w krwawienie i trwa już 3dni.Czy możliwe że zabezp straciło na skuteczności ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji zmniejszenie skuteczności antykoncepcji jest mało prawdopodobne. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.