Utrata wagi ciała i wyniki badań hormonów tarczycy

Witam mam problem tzn.. zchudlem 8kg jem i jem normalnie a waga w dół.Mam refluks, jakie mógłbym sobie porobic badania zrobiłem tsh wynik 0, 6742 norma 0, 3500-4, 9400

Dzień dobry,

Wynik TSH mieście się w dolnej normie, ale biorąc pod uwagę utratę masy ciała warto byłoby oznaczyć sobie poziom ft3 i fT4 we krwi. Proszę dodatkowo oznaczyć stężenie glukozy we krwi, spadek masy ciała może mieć miejsce np. przy cukrzycy typu 1 (w Pana wieku grę wchodziła by jej odmiana - cukrzyca typu LADA, oczywiście przy cukrzycy są inne objawy towarzyszące, takie jak nadmierne pragnienie, poliuria itd. Jeśli ma Pan objawy w postaci bólu brzucha warto rozważyć badania endoskopowe typu gastroskopia, czy kolonoskopia. Warto wykonać oznaczenie kału na krew utajoną oraz obecność pasożytów. Na pewno przydatna będzie równiez morfologia i CRP - badania krwi. Warto jednak pokazać się wcześniej lekarzowi, aby po rozmowie z Panem i zbadaniu Pana wskazał najbardziej potrzebne badania, tak, aby nie wydawał Pan pieniędzy na niepotrzebne badania. Bardzo istotny przy stawianiu diagnozy jest wywiad lekarski i badanie fizykalne Pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz