Poziom TSH u 30-letniego mężczyzny a odpowiednie działania

Witam proszę o poradę, robiłem badania na tsh i oto moje wyniki 0,6742 Norma 0, 3500-4, 9400 Moje pytanie brzmi czy wszystko jest dobrze?

Dzień dobry,

TSH jest w granicach normy, co prawda jest to dolna norma, ale wynik jest jeszcze prawidłowy. Jeśli ma Pan jakieś objawy sugerujące stan chorobowy, to proszę udać się do lekarza. Jeśli wszystko jest w porządku, wystarczy jeśli raz w roku oznaczy Pan sobie kontrolnie TSH. Badanie warto wykonać wcześniej, jeśli u Pana w najbliższej rodzinie występowały choroby tarczycy (niskie TSH najczęściej wiąże się ze skłonnością do pierwotnej nadczynności tarczycy) lub zacznie Pan odczuwać jakieś niepokojące dolegliwości..

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz