Utrata wagi u 7-miesięcznego dziecka

Córka 7m-cy w ciągu ostatnich kilku dni straciła na wadze 400 gram, jest karmione piersią,szczegolnie w nocy,a w ciągu dnia je 3 x po 60ml kaszel i pol małego sloiczka gerbera np kurczak z ryżem,woda,wiecej nie chce jeść, co może oznaczać utrata wagi? jak karmić żeby jadła więcej? mleka z butelki hip w ogóle nie chce, obecnie wazy 7900 a wazyla 8300

Jeżeli utrata wagi nie jest trwała to nie powinna się Pani nadmiernie przejmować. Pierwszym powodem jaki przychodzi mi do głowy, który często wywołuje u dzieci brak apetytu jest ząbkowanie. Dziecko jest wtedy rozdrażnione, nie chce jeść, a więc masa może na chwilę się obniżyć. Przeważnie po kilku dniach stan nasilenia obajwów ustępuje i wszystko wraca do normy. Można tutaj spróbować podać leki przeciwbólowe i to powinno pomóc, przy czym jeżeli obserwuje Pani równiez inne objawy związane z ząbkowaniem. Drugim częstym powodem utraty apetytu przez niemowlęta są infekcje wirusowe, po których również po kilku dniach wszystko wraca do normy. Jeżeli dziecko nie będzie chciało jeść przez okres powyżej 10 dni polecam udać się do prowadzącego dziecko pediatry, żeby wykluczył czy nie dzieje się coś poważnijszego co objawia się utratą łaknienia.