Utrata wzwodu po założeniu prezerwatywy

Jakiś czas temu, wraz z moim chłopakiem, zdecydowaliśmy się na współżycie. Oboje jesteśmy niedoświadczeni seksualnie. Podczas pierwszej próby, po włożeniu prezerwatywy mój mężczyzna utracił wzwód. W innych sytuacjach nigdy nie miał z tym problemów. Był bardzo zawiedziony, ale uznaliśmy, że było spowodowane to stresem. Postanowiliśmy spróbować jeszcze raz kilka dni później i niestety sytuacja znów się powtórzyła.Jaki może byc tego powód?Co zrobić, żeby tego uniknąć?Czy to reakcja na prezerwatywę?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej jest to reakcja na prezerwatywę, zarówno o charakterze fizycznym - prezerwatywa ogranicza intensywność doznań seksualnych jak i na tle psychicznym. Najlepszym sposobem zapobieżeniu tej sytuacji jest nie stosowanie prezerwatywy lub stosowanie bardzo cienkich prezerwatyw.