Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwszy raz - brak wzwodu

Witam. Mam taki problem: gdy miałem kochać się ze swoją kobietą była najpierw gra wstępna, wszystko pięknie, ale gdy mieliśmy przejść do rzeczy czułem, że mój członek nie ma wzwodu i leży. Nie wiedziałem co się dzieje. Parę godzin wcześniej podczas namiętnego całowania nie było z tym problemu, więc sam własną ręką próbowałem go pobudzić. Gdy już miał wzwód, nakładając prezerwatywę znowu opadł i trzeba było powtórzyć to samo, żeby mogł stać, więc gdy już był sztywny przy włożeniu do pochwy od razu nastąpił wytrysk i do niczego nie doszło ;( nie wiem co jest taką przyczyną, ale po tym jakoś boję się następnych stosunków, gdyż obawiam się tych samych problemów. Może to dlatego, że próbowaliśmy to zrobić na łące? I że już tydzień wcześniej wiedziałem, że mamy zrobić swój pierwszy raz w dany dzień. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jego pierwszy raz

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Opisywane przez Ciebie problemy są typowe dla inicjacji seksualnej. Pierwszy stosunek zwykle znacząco odbiega od przedstawionego w filmach.
Stres spowodowany nową sytuacją, chęć "sprostania zadaniu" oraz zaspokojenia partnerki często powodują zaburzenia wzwodu. Należy także podkreślić nowe wrażenia dla samego członka. Pierwszy stosunek to i pierwsze założenia prezerwatywy. Penis do tej pory nie był przyzwyczajony do ucisku, jaki wywiera prezerwatywa. Jest to jednak sytuacja przejściowa. Po pierwsze prącie przyzwyczai się do wrażeń przez warstwę lateksu, a jeśli nie zapewne możecie wybrać alternatywne metody zabezpieczenia. Po drugie częste zbliżenia z partnerką sprawią, że zaczniesz osciągać pełen wzwód przy partnerce, a także Twoje napięcie seksualne spadnie i będziesz w stanie odbywać dłuższe stosunki .

Problem może jedynie stanowić Twoja psychika i stres związany z pierwszą nieudaną próbą. Teraz jednak wiesz już jak wygląda pełne zbliżenie i spróbuj się odprężyć. Zapomnij o przeszłości, myśl tylko o niesamowitych wrażeniach jakie Was czekają. Uwierz, że zdecydowana większość par ma na początku te same problemy. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza :)

Na koniec chciałabym się odnieść do miejsca zbliżenia. Myślę, że na początku Waszej drogi powinniście zdecydować się na spokojniejsze miejsca. Seks w plenerze na pewno jest bardziej interesujący, ale dla młodych, niedoświadczonych osób stres związany z "przyłapaniem" przez przypadkowe osoby może utrudniać osiągnięcie wzwodu i przyjemności ze zbliżenia.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy