Utrzymanie ciąży po poronieniu

Witam mam pytanie. Moja koleżanka miała 15 lat jak zaszła w ciążę. Zaczęło się plamienie.Niestety poroniła w 10 tygodniu było to samoistne poronienie..miała lyzeczkowanie.Po miesiącu zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne. Czy jeśli je odstawi będzie mogła zajść normalnie w ciążę będzie mogła mieć dzieci czy to poronienie wpłynie na to że nie będzie mogła mieć.?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Sam fakt pojedynczego poronienia jeszcze nie świadczy o tym aby miały być jakiekolwiek problemy z urodzeniem dziecka w przyszłości. Dopiero po kilku poronieniach wprowadza się diagnostykę szukając przyczyny. Pozdrawiam