Oczywiście że ma Pan szansę. Proponuję znaleźć grupę wsparcia, zapisać się na siłownię lub do dietetyka. Częstokroć właśnie wydanie pewnej sumy pieniędzy staje się dobrym motywatorem. Proszę również zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie a także dostarczać z pożywieniem około 30 gram błonnika. Proszę także wykonać badania diagnostyczne w kierunku chorób metabolicznych gdyż one również mogą sprzyjać nadwadze i wymagają specjalistycznego podejścia do żywienia.
Pozdrawiam.
odpasożycic+zmienic dietę na zasadową.ochota na słodycze minie.+zajac sie problemami psychologicznymi.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Witam Pana,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pan, że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pan sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam, wiem, że to marna pociecha, ale jest Pan jedną z wielu osób z takim problemem. Zbudowanie nowych nawyków jest możliwe, NAPRAWDĘ.
Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się bilansowi posiłków. Nie wykluczone, że w nim tkwi źródło problemu. Ważny jest również wywiad i inf. o stylu życia, chorobach w rodzinie, ewentualnych dysfunkcjach, dolegliwościach chorobach. Dopiero w kolejnym kroku, po wykluczeniu innych przyczyn problemu możemy myśleć o psychologicznym aspekcie i ewentualnym nawykowym spożywaniu słodyczy. Polecam wizytę u dietetyka współpracującego z psychodietetykiem.
Katarzyna Gediga
ww.emvit.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak opanować ochotę na podjadanie słodyczy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Czym można zastąpić słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak ograniczyć chęć na słodycze? – odpowiada Małgorzata Panek
- Uzależnienie od jedzenia słodyczy – odpowiada Mgr Daria Jaroszewska
- Jak zmniejszyć duży apetyt na słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak hamować apetyt na słodycze i chipsy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak szybko wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy? – odpowiada Mgr Joanna Penza
- Czy te ataki głodu, najczęściej w nocy mogą być oznaką cukrzycy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Nadmierny apetyt na słodycze – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zmniejszyć ten apetyt na węglowodany? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Khloe Kardashian straciła 5 kg po wykluczeniu z diety jednego produktu
Khloe Kardashian zabiera się poważnie za treningi.
Dieta niskowęglowodanowa - zasady, produkty wskazane i zakazane
Dieta niskowęglowodanowa, inaczej low carb, to pla
Przepis na spokojny sen? Kolacja bogata w błonnik
Sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania orga