Uzależnienie od slodyczy u 25-latka

Witam. Nazywam się Jan kiedyś prowadzilem aktywne życie fizycznie. Od ok 5 lat mam siedzacy tryb życia i tysiace prób, zmiany tego trybu, zakonczone fiaskiem. Mam 25 lat i 98 kg (5 lat temu bylo 69 kg). W mojej ocenie jestem uzależniony od slodkiego. Niewiem co mam robic jeste zalamany. Czy jest jeszcze jakas szansa na to bym zaczol zdrowy trym życia jak sie prawidłowo zacząć odchudzać?

Oczywiście że ma Pan szansę. Proponuję znaleźć grupę wsparcia, zapisać się na siłownię lub do dietetyka. Częstokroć właśnie wydanie pewnej sumy pieniędzy staje się dobrym motywatorem. Proszę również zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie a także dostarczać z pożywieniem około 30 gram błonnika. Proszę także wykonać badania diagnostyczne w kierunku chorób metabolicznych gdyż one również mogą sprzyjać nadwadze i wymagają specjalistycznego podejścia do żywienia.

Pozdrawiam.

odpasożycic+zmienic dietę na zasadową.ochota na słodycze minie.+zajac sie problemami psychologicznymi.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pan, że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pan sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, wiem, że to marna pociecha, ale jest Pan jedną z wielu osób z takim problemem. Zbudowanie nowych nawyków jest możliwe, NAPRAWDĘ.
Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się bilansowi posiłków. Nie wykluczone, że w nim tkwi źródło problemu. Ważny jest również wywiad i inf. o stylu życia, chorobach w rodzinie, ewentualnych dysfunkcjach, dolegliwościach chorobach. Dopiero w kolejnym kroku, po wykluczeniu innych przyczyn problemu możemy myśleć o psychologicznym aspekcie i ewentualnym nawykowym spożywaniu słodyczy. Polecam wizytę u dietetyka współpracującego z psychodietetykiem.

Katarzyna Gediga
ww.emvit.pl