Uzupełnienie braków zębowych a ból głowy i kłopoty ze snem

Witam. mam wlasne zeby sa jednak braki lewej 4-ki i prawej 5-ki chcialem je uzupelnic i zalecono mi wzmocnienie pozostalych od 1 do 5 i od 1do 4 koronami porcelan. po oszlifowaniu tychze wszystkich nalozono korone zespolona ;;monolit;;, po zaqlozeniu jej /10 szt/ zaczal sie problem z bolem glowy jakby przykotej blachy na czole, oraz w nieprzespanych i przepoconych nocach/ uczucie klaustrobobii niezaleznej odemnie, czy tak nalezaloby je po 10-ciu dniach zacementowac ?

Nie powinno się blokować razem tylu zębów, może to powodować wiele różnych dolegliwości z opisanymi włącznie. Natura tak stworzyła zęby że każdy pracuje oddzielnie i tak powinno zostać. Oczywiście korony na pozostałe zęby na pewno je wzmocnią w przypadku rozległych wypełnień i znacznie poprawią estetykę. Powinny być jednak wykonane każda osobno. Wyjątkiem są mosty gdzie dwa zęby przenoszą siłę trzech lub czterech. W opisanym przypadku gdy są pojedyncze braki można było zastanowić się nad implantami, ewentualnie mostami.

Witam. Prawdopodobnie przyczyna Pana dolegliwości jest zblokowanie zbyt dużej ilości zębów. Jest to sytuacja nienaturalna, która może powodować różne dolegliwości. Tam gdzie jest to możliwe, korony powinny być zacementowane pojedynczo, tylko mosty cementuje się razem. Nie wiem jakie jest wyjście z tej sytuacji skoro praca została już wykonana, lecz Pana samopoczucie jest najważniejsze, proszę walczyć o swoje. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Proszę o tym wszystkim opowiedzieć lekarzowi wykonującemu pracę , przyczyn może być kilka i należy je dokładnie rozważyć.
Niestety stanowczo za mało danych ,żeby na odleglość podać przybliżoną nawet przyczynę.