Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki naturalny sposób mogę podwyższyć poziom estrogenu, żeby mi szybciej urosły piersi?

Witam,

jestem jeszcze młoda i nie chcę brać tabletek na powiększenie piersi, ale w szkole mówili nam, że estrogen jest hormonem, który odpowiada za wzrost piersi. Mam w sumie trzy pytania: 1. Jak naturalnie podwyższyć sobie estrogen? 2. Jaką dietę mam stosować, by przyspieszyć wzrost piersi? 3. Jeżeli bym już zdecydowała się na przyjęcie leku powiększającego piersi, to czy przerywać tę terapię? Jeśli tak to po jakim okresie przyjmowania? Po jakim okresie przerwać przyjmowanie leku tak, aby efekty nie znikły?

ponad rok temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W przyrodzie występują substancje, które po ich spożyciu przez człowieka wykazują działanie takie samo jak estrogeny. Substancje występujące w roślinach o działaniu estrogenowym u człowieka to tzw. fitoestrogeny. Występują między innymi w nasionach strączkowych (soja, fasola), nasionach lnu, nasionach słonecznika.
Stosowanie estrogenów czy fitoestrogenów jest niewskazane w wieku rozwojowym. Wszelkie preparaty na tzw. powiększenie biustu nie powinny być stosowane podczas dojrzewania, a na pewno nie bez konsultacji z ginekologiem.
Decydujące znaczenie w rozwoju i wielkości biustu mają czynniki dziedziczne, stąd wszelkie preparaty powszechnie reklamowane jako skuteczne mogą wykazywać jedynie przejściową skuteczność w czasie ich stosowania.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy