Estrogen a ciąża

Witam, Dostałam od męża pigułki na "porost biustu"... Po karmieniu piersi moje piersi są obwisłe jak puste worki... Mąż gdzieś wynalazł pigułki z naturalnym estrogenem. Chciałabym mieć drugie dziecko i boję się, że te tabletki rozregulują mój organizm i będę miała problem z zajściem w ciążę a potem z jej utrzymaniem(2 razy poroniłam). Jednocześnie nie chciałabym zrobić mężowi przykrości i odstawić tabletek w kąt bez wyraźnych przeciwwskazań. Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie - brać czy nie, chcąc w najbliższym czasie mieć zdrową ciążę i potem dziecko.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Preparaty szeroko reklamowane jako stymulatory wzrostu biustu zawierają często estrogeny roślinne czyli fitoestrogeny. Działają one jak estrogeny, jednakże ich działanie jest słabsze. W związku z tym nie wywołują wielkiego wpływu na gospodarkę hormonalną. Wydaje się, że nie powinny wpłynąć na bezpieczeństwo przyszłej ciąży oraz na jej planowanie.

Ich działanie zwiększające wielkość piersi opiera się głównie na wiązaniu wody w piersiach poprzez fitoestrogeny. Efekt jest przejściowy i zazwyczaj utrzymuje się tak długo jak długo przyjmowany jest preparat. W przypadku kobiet dojrzałych ciągle jedyną skuteczną metodą poprawy wielkości i jakości biustu pozostaje chirurgia plastyczna.

Redakcja abcZdrowie.pl