Czy przez przyjmowanie estrogenów nie mogłam zajść w ciążę?

Witam. Przez długi czas stosowałam plastry S*** S***, gdyż miałam za niski poziom estrogenów. Potem zmieniono je na F*** 2/10. Przez cały czas brania estrogenów (11 miesięcy) regularnie współżyliśmy bez zabezpieczenia i nie jestem w ciąży. Mam nadzieję, że chodzi o to, że tamte leki utrudniały zapłodnienie. Zgadza się? Teraz od maja jestem na D*** i staramy się o dziecko.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosowane przez Panią preparaty nie były środkami antykoncepcyjnymi. Proszę się jednak nie zrażać i próbować dalej.