W jaki sposób leczyć ten ból podczas przełykania?

Witam. Dziś poczułam ból przełyku podczas przełykania. Zaznaczam, że wróciłam ze spaceru i chciałam sie szybko napić wody, ale wlasnie rozbolał mnie ten przełyk. Pózniej sie to nie powtórzyło. Miałam tak kilka razy w życiu (nie więcej niż 5) wlasnie jak jadłam albo piłam w pośpiechu. Czy powinnam zgłosić sie do lekarza, czy może raczej powinnam jeść i pic powoli? Czy to normalne?

Zalecam spożywanie posiłków w spokoju i bez pośpiechu. Nie należy spożywać produktów zbyt ciepłych. Nie należy też wykonywać nagłych ruchów po spożyciu jedzenia.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)