W jaki sposób mam wyleczyć przewlekłe bóle brzucha?

Witam, od ponad roku mam ciągle bóle brzucha, głównie po prawej stronie pod żebrami. Wszelkie wyniki enzymów wątrobowych, krwi, itd. w normie - jedynie mam w moczu streptococcus agalactiae, mocz śmierdzi amoniakiem. Martwią mnie bóle brzucha po prawej stronie - czy zrobić kolonoskopię? Mam 27 lat, proszę o poradę co robić dalej. Dodam, iż wynik testu na krew utajoną w kale jest minusowy. Pozdrawiam

27 LAT ponad rok temu

Witam,

Planowanie badań możliwe jest po zebraniu szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz badaniu fizykalnym. Na podstawie tak uzyskanych informacji uzupełnionych wynikami już przeprowadzonych badań rozważać można wskazania do wykonania konkretnych badań. Warto rozważyć wizytę u gastrologa.

Jeśli dotąd nie wykonano, warto rozważyć USG jamy brzusznej, zanim podejmie się bardziej inwazyjna diagnostykę.

Pozdrawiam