Dzień dobry,

Na prawidłowe gojenie się rany ma wpływ nie tylko pielęgnacja, ale również prawidłowe nawodnienie, odpowiednie odżywianie oraz zapobieganie niedoborom witamin. Jeśli stwierdza Pani symptomy wskazujące na zakażenia rany, np. zwiększona bolesność, zmiana zabarwienia i zapachu odchodów połogowych, rozejście się rany, należy niezwłocznie zgłosić się do położnej lub lekarza.

Jeśli tylko istnieje potrzeba przyspieszenia procesu gojenia się rany można zastosować preparaty zawierające różna substancje lecznicze- wyciągi z ziół, aktywne srebro, kwas mlekowy czy kwas hialuronowy. Nagietek lekarski przyspiesza proces gojenia się rany, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Rozmaryn hamuje namnażanie bakterii, a szałwia i tymianek działają silnie bakteriobójczo. Z olejków warto zwrócić uwagę na wyciąg z drzewa herbacianego i ekstrakt cynamonowy. Silne bakteriobójcze i bakteriostatyczne właściwości srebra jonowego sprawiają, że pierwiastek ten jest szeroko stosowany w ginekologii i położnictwie, również w celu przyspieszenia gojenia się ran po porodzie. Kwas hialuronowy, natomiast, może zapewnić swoistą izolację od czynników patogennych. Dzięki właściwością przeciwzapalnym i immunosupresyjnym również przyspiesza proces gojenia się i regeneracji rany. Powyższe preparaty stosuje się w postaci globulek i kremów.

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam,
Beata Pięta, Ekspert kampanii "Wspieramy Was od 1. dnia"

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty