W jaki sposób obliczyć, w którym tygodniu ciąży jestem?

Witam serdecznie :) Moje pytanie dotyczy ciąży, a mianowicie jak się oblicza który to tydzień. Moje cykle są nie regularne. 30-35 dni. Ostatnia miesiączka 18.12.2014r. Po obserwacji wywnioskowałam, że owulacja nastąpiła 6 stycznia. Tego dnia współżyłam z mężem. Tak z ciekawości chciałabym wiedzieć czy w tym dniu doszło do zapłodnienia czy wcześniej. Mój lekarz twierdzi, że to 6 tydzień i 4 dni. Serduszko widać ale bardzo słabo. Proszę o odpowiedź jak to w końcu jest z tym obliczaniem. Dziękuje.
Renata GrzechociĹska

Termin wylicza się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Do tej daty należy dodać 1rok i 7dni oraz odjąć 3miesiace. Ok 280 dni.